Groepswijzer » Arrangementen » Nieuw

Leiden

Onze Klanten Advies op maat

Zoeken op trefwoord

 

Zoeken op budget

Exclusief Leiden: Bibliotheca Thysiana

Categorie: Nieuw, Cultuurhistorie, Stadswandelingen, Leiden Exclusief

Leiden-bibliotheca_thysiana-normal

Hij werd niet oud, Johannes Thysius, maar hij liet één van de mooiste pareltjes van Leiden achter: zijn bibliotheek. Verscholen achter een 17e-eeuwse gevel aan het Rapenburg, rusten duizenden boeken in precies dezelfde omgeving als 400 jaar geleden. In een exclusief arrangement (de bibliotheek is niet zomaar te bezoeken) biedt Groepswijzer.nl een blik op een bijzondere collectie in een bijzondere omgeving.

Johannes Thysius (1622-1653) bouwde in zijn korte leven een gigantische collectie boeken op. In zijn testament bepaalde hij dat zijn bibliotheek bewaard moest blijven ‘tot publycque dienst der studie'. En speciaal daarvoor werd een pand gebouwd met als gevolg, dat Leiden nu een complete 17e-eeuwse particuliere bibliotheek heeft, de Bibliotheca Thysiana.

Niet alleen ademt het gebouw de sfeer van haar tijd, maar ook de boeken zijn een lust voor het oog. Verbaas u over de kundigheid van de illustratoren, laat u de adem benemen als u een boek mag vasthouden dat meer dan 400 jaar oud is!

In dit arrangement krijgt u een deskundige rondleiding door de Bibliotheca Thysiana, waarna u uw ervaringen kunt uitwisselen bij een "High Coffee" (koffie met een keus aan petit-fours, muffins, scones en chocolaatjes). Daarna wordt u door de gids opgehaald voor een wandeling langs al die andere pareltjes van Leiden, zodat u ook een beeld krijgt van de stad waarin Thysius zijn korte leven vertoefde.

Inclusief: begeleid bezoek aan Bibliotheca Thysiana, High Coffee, begeleide stadswandeling
Duur: ca. 3,5 uur
Prijs: 6-12 personen € 42,50 p.p. excl. BTW
        13-20 personen € 32,50 p.p. excl. BTW
Aantal personen: minimaal 6 personen, max. 20 personen.

Vraag een offerte of meer informatie aan